...Skip to content

Bezpośrednio w bezrobocie

AUTOR

avon-artykul
Marta Kosińska - Corporate & CSR Lead Avon Polska
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Stosunki międzynarodowe. Od 3,5 roku związana z firmą Avon, gdzie najpierw pełniła funkcję Internal Communication Coordinator, Avon CEE, a obecnie pełni rolę Corporate & CSR Lead Avon Polska. Odpowiada za komunikację korporacyjną oraz prowadzenie kluczowych społecznych kampanii: Avon Kontra Rak Piersi oraz Avon Kontra Przemoc. Wcześniej związana z branżą Public Relations. Avon to dla niej coś znacznie więcej, niż tylko praca. Jak mówi, w tej organizacji nie tylko rozwija się zawodowo, ale przede wszystkim ma możliwość tworzenia lepszego świata dla kobiet. Prywatnie pasjonatka sportu, kina i powieści kryminalnych.

Życie polega generalnie na tym, że ciągle jesteśmy czymś zajęci. Patrząc z perspektywy roku, statystyczny Polak przeznacza na jedzenie 493 godziny, 3055 na sen, a 1566 na oglądanie telewizji. W Internecie spędza 876 godzin, a 724 przyklejony do telefonu. W skali całego życia 27 dni upływa nam na czekaniu na przystankach, a 6 miesięcy w kolejkach[1]. Aktywni zawodowo jesteśmy około 34 lata[2]. W codziennym zabieganiu, to praca nadaje życiu rytm. Ale każdemu może się zdarzyć moment bezrobocia, przerwy czy zmiany toru kariery. Jak sobie z tym poradzić?

Wolne przebiegi w pracy zarobkowej mogą się zdarzyć każdemu. Czasem spada to na nas niespodziewanie, czasem jest wynikiem potrzeby zmiany, często wiąże się z sytuacją rodzinną.

Powrót do pracy nie zawsze jest łatwy i często towarzyszą temu watpliwości.

Każdy kto chce wejść lub powrócić na rynek pracy, zadaje sobie jedno pytanie – gdzie jest moje miejsce? Gdzie mogę się zaczepić, dorobić, albo jak połączyć pasję z pracą i rozwinąć skrzydła?

Branża sprzedaży bezpośredniej to szansa na powrót do pracy lub rozpoczęcie nowej ścieżki kariery dla wielu ludzi, niezależnie od ich sytuacji życiowej.

Bez barier wejścia

Sprzedaż bezpośrednia to bodaj najbardziej demokratyczna branża na świecie. Nie ma tutaj ograniczeń ze względu na wiek, płeć, miejsce urodzenia czy zamieszkania. Bariera wejścia na rynek jest stosunkowo niska – wystarczy chęć, otwartość i zaangażowanie. By podjąć zatrudnienie nie potrzeba mieć konkretnego wykształcenia czy uprzedniego doświadczenia. Nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii, żeby zacząć. Tym, co niewątpliwie pomoże będą tzw. miękkie umiejętności – słuchania, empatii, rozmowy, bo sprzedaż to budowanie relacji z ludźmi. W zdobyciu konkretnej wiedzy i szlifowaniu umiejętności wsparcia udzielą firmy, z którymi podejmiemy współpracę. Każda z nich oferuje szkolenia, materiały i narzędzia konieczne do rozwoju i budowania ścieżki kariery od „świeżaka” do profesjonalisty zarządzającego zespołem.

Robisz to, co kochasz

A co, jeśli mógłbyś połączyć pasję z pracą? Robić to, co kochasz i na tym zarabiać? Zbyt piękne, aby było prawdziwe? Niekoniecznie! Branża sprzedaży bezpośredniej skupia firmy z bardzo różnych obszarów. Aktualnie Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej (PSSB) tworzą 24 firmy, których portfolio sięga od kosmetyków, produktów żywnościowych i suplementów, przez akcesoria domowe, kuchenne i wellness, aż do urządzeń medycznych. Zatem, jeśli Twoją pasją jest makijaż, gotowanie czy chcesz sprawiać, by ludziom żyło się lepiej, zdrowiej i przyjemniej – masz w czym wybierać. Co istotne, wszystkie firmy członkowskie PSSB podlegają regularnej weryfikacji Stowarzyszenia oraz zobowiązały się do przestrzegania Kodeksu Etycznego, tym samym przystępując do grona rzetelnych firm.

Zasiej i zbierz plony

Niewątpliwą zaletą branży bezpośredniej, obok otwartości na wszystkich i tworzenia szerokich możliwości rozwoju, jest elastyczność. Tutaj pracujesz na własnych zasadach i tylko od ciebie zależy, ile czasu poświęcasz na to zajęcie. Zaangażowanie w sposób oczywisty przekłada się na wyniki, bo trzeba najpierw zasiać, potem doglądać i dbać, żeby na koniec zebrać plony.

Co istotne, ta praca może stać się elementem stylu życia, gdyż każdy indywidualnie decyduje, ile godzin poświęca, kiedy i gdzie. Bez etatu, bez presji, bez ograniczeń – każdy może zostać swoim własnym szefem.

Dla głodnych sukcesów, branża stwarza również możliwości wypłynięcia na szerokie wody biznesu. Obejmowanie stanowisk menedżerskich czy nawet dyrektorskich w strukturach korporacyjnych nie jest tu rzadkością. A niejedna osoba zaczynała dorabiając na studiach czy łącząc obowiązki opieki nad domem i dziećmi z aktywnością zawodową, aby z czasem swoje dodatkowe zajęcie przekształcić w pełnowymiarowy własny biznes, dostarczający regularnych dochodów.

Pracujesz, aby żyć

W pracy spędzamy kawał życia. Praca jest wartością i nieodłącznym elementem naszego systemu społecznego. Dlatego jej brak jest tak boleśnie odczuwany. I nie chodzi tu tylko o możliwość zdybywania środków do życia, by zapewniać podstawowe potrzeby, jedzenie czy płacić rachunki. W pracy szukamy celu i realizujemy ambicje. Dobrze wybrana, nadaje naszym dniom głębszy sens, mobilizuje do działania, pokonywania wyzwań, by poczuć satysfakcję z osiągniętych rezultatów. I chyba każdy marzy, aby jego praca nie była przykrą koniecznością, ale żeby wypływała z pasji. Bo w końcu nie po to żyjemy, żeby pracować, ale pracujemy, żeby żyć. Żyć na własnych zasadach. A takie możliwości stwarza branża bezpośrednia.

Przypisy

Udostępnij:

Brak komentarzy, dodaj swój poniżej!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Śledź nasze najnowsze wpisy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.