Skip to content

Pomysł na biznes, który połączysz ze sprzedażą bezpośrednią

AUTOR

logo-pssb
PSSB
Artykuł przygotowany na zlecenie PSSB

Pandemia koronawirusa w 2020 r. wywróciła świat jaki znaliśmy „do góry nogami”. Zamknięci w domach mieliśmy więcej czasu na refleksję, choćby na temat tego jak wyobrażamy sobie pracę w XXI w., jak zapewnić sobie stabilność finansową w niepewnych czasach czy jak pracując realizować pasję.

Choć od pandemii minęły już ponad trzy lata, te pytania nie zniknęły, bo okazało się, że ludzie nie chcą powrotu do tego co było. Sprawdziła to także firma Amway w badaniu na ok. 15 tys. ludzi na 15 rynkach (raport„Globalna przedsiębiorczość” – AGER 2023) i ogłosiła, że „Ludzie są gotowi bardziej niż kiedykolwiek” by poszukiwać pomysłu na biznes i rozwijać własną działalność, a pytanie brzmi nie „czy”, a „kiedy”.

Jeżeli więc jesteś jedną z tych osób, która marzy o własnym biznesie i aktywnie poszukuje pomysłu na niego, to przeczytaj nasz artykuł.

Sprzedaż bezpośrednia to model, który cechuje bardzo niska bariera wejścia. A to z kolei otwiera drogę do większego rozwoju dla wielu ludzi.

Zaczynając współpracę z firmą sprzedaży bezpośredniej / marketingu wielopoziomowego, nie potrzebujesz dużego kapitału początkowego (uważane dotąd za największą barierę na drodze do własnego biznesu), a podejmowane ryzyko jest minimalne.

Ponadto, elastyczność tego modelu i świetne produkty, które są w ofercie firm, sprawiają, że można realizować wiele przedsiębiorczych pomysłów. Oto nasza lista 5 inspiracji na #biznesXXIwieku, a w każdym z nim wykorzystasz współpracę z firmą sprzedaży bezpośredniej:

1. Wykorzystaj kosmetyki

Około 3 na 4 firmy, które działają w modelu bezpośrednim oferują kosmetyki. Stąd taka duża popularność współpracy wśród kobiet (oczywiście nie tylko dlatego, kobiety kochają sprzedaż bezpośrednią, o czym pisaliśmy już wcześniej w artykule „Praca dla kobiet? Tak” Jak możesz wykorzystać to szerzej?

Pomysł na biznes - własny salon kosmetyczny

Jeśli interesuje Cię piękno i zawsze marzyłaś o własnym salonie kosmetycznym, możesz połączyć współpracę w sprzedaży bezpośredniej z zawodem kosmetolożki.

By prowadzić własny salon, nie musisz posiadać specjalnych pozwoleń czy licencji. Zawód ten jest w dużej mierze nieregulowany. Warto jednak zrobić specjalistyczne kursy i uzyskać odpowiednie certyfikaty, aby zdobyć zaufanie klientów i czuć się pewnie w tej roli.

Pracę możesz wykonywać stacjonarnie – we własnym gabinecie, albo mobilnie, odwiedzając klientki w ich domach. Przy wykonywaniu zabiegów istotne będą nie tylko twoje umiejętności, ale także kosmetyki, które wykorzystasz do pielęgnacji, lub polecisz klientkom do kupienia, by podtrzymać efekty zabiegu.

Tutaj doskonale można połączyć oba pomysły – kosmetykę ze sprzedażą bezpośrednią, i stworzyć prężnie działający biznes.

Zwłaszcza, że wiele firm sprzedaży bezpośredniej ma w swojej ofercie bardzo specjalistyczne kosmetyki, które nie są dostępne do kupienia w tradycyjnych kanałach sprzedaży. Można je nabyć je tylko rejestrując się jako przedstawiciel danej firmy.

Oferując je we własnym salonie kosmetycznym, nie musisz jeździć do klientek i rozwijasz dodatkowe źródło przychodów. A nawet możesz skutecznie rozwijać własną sieć sprzedaży!

Pomysł na biznes - makijażystka, wizażystka

To kolejna propozycja, która świetnie łączy się z pasją do kosmetyków i dbaniem o urodę. Branża beauty dynamicznie się rozwija, a kobiety z coraz wiekszą świadomością chcą wyrażać siebie.

Makijażystka to pomysł na biznes dla osób, które mają w sobie zacięcie artystyczne, lubią eksperymentować z kolorami i różnymi stylami. Jest to także sposób na pracę, którą można wykonywać w sposób elastyczny i mobilny łącząc go ze sprzedażą i marketingiem bezpośrednim kosmetyków do makijażu.

Dobra makijażystka może liczyć na zarobki w okolicach 150-200 zł od jednego makijażu i szybko rosnącą bazę klientek, a dodatkowy dochód może pochodzić ze sprzedaży bezpośredniej kosmetyków. Wykorzystaj tę synergię!

2. Suplementy diety - dwa pomysły na biznes

Dobrze się odżywiasz i dbasz o zdrowie? Zdrowy styl życia to coś, czym chciałabyś/chciałbyś zarażać innych?

Suplementy diety to kolejna branża, która mocno urosła w ostatnich latach i nic nie zapowiada, żeby to miało się zmienić. Wręcz przeciwnie, coraz więcej ludzi poszukuje możliwości lepszego zadbania o siebie, a siedzący tryb życia nie ułatwia nam zachowania prawidłowej higieny zdrowia.

Coraz częściej zwracamy się więc o pomoc do specjalisty od odżywiania, czyli do dietetyka.

Zawód dietetyk

Kiedyś kojarzył się głównie z odchudzaniem. Dziś pomaga ludziom z zaburzeniami odżywiania, nietolerancjami pokarmowymi, czy radzących sobie z chorobami. Pomaga też zmieniać nawyki żywieniowe by wykorzystywać potencjał swojego ciała i umysłu.

Droga do realizacji tego pomysłu na biznes może byś dłuższa lub krótsza. Jeśli chcesz poznać tajniki tej specjalizacji, możesz ukończyć studia na takim kierunku lub szkołę policealną.

W internecie znaleźć też można kursy na wielu poziomach i w różnych zakresach np. dietetyki sportowej czy psychodietetyki. To dobra propozycja na start.

Bez względu na specjalizację, drugą nogą twojego biznesu może być sprzedaż bezpośrednia suplementów diety w modelu bezpośrednim. Współpraca z firmą sprzedaży bezpośredniej oferującej suplementy niesie ze sobą wiele korzyści, od wsparcia merytorycznego, dodatkowych szkoleń czy ciekawych wyzwań.

Wiele osób podejmuje taką ścieżkę – zaczynają dobre zmiany na sobie, rozwijając sprzedaż i zarażając innych zdrowym stylem życia, a następnie poszerzając wiedzę w kierunku dietetyki by świadczyć dodatkowe usługi.

Trener personalny

Bardziej interesuje Cię sport i dbanie o sylwetkę? Praca trenera personalnego będzie dla Ciebie idealna. To nie tylko kariera czy zawód, ale też pomysł na siebie i intensywny rozwój osobisty. A co najważniejsze, ta rola świetnie łączy się ze sprzedażą suplementów diety i daje niesamowity dostęp do wydarzeń czy spotkań ze znanymi sportowcami – ambasadorami marek. To jak przystąpienie do elitarnego klubu ludzi, którzy podobnie myślą i mają niesamowitą energię.

Jak zrealizować ten pomysł na biznes? Niezbędne bedą kursy i certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności i wiedzę w dziedzinie fitnessu czy danej dyscypliny sportowej.

Zajęcia możesz potem prowadzić na siłowniach lub umawiać się bezpośrednio z zainteresowanymi osobami, które wspierasz w całościowym przemodelowaniu swojego życia, od aktywności fizycznej po odżywianie i wspieranie celów zdrowotnych.

3. Z miłości do gotowania

Catering okolicznościowy

Wśród naszych członków stowarzyszonych są firmy, które oferują najwyższej jakości urządzenia do zastosowania w domu. Rejestrując się do firm i nabywając produkty, można nie tylko ułatwić sobie wykonywanie wielu codziennych czynności w kuchni, ale także wykorzystać urządzenia we własnym biznesie cateringowym – okolicznościowym lub nawet modnym ostatnio cateringu pudełkowym.

Oczywiście do prowadzenia takiej działaności musisz dopełnić kilku formalności (przeczytaj też „Kiedy z umową B2B, a kiedy bez”).

Prowadzenie takiego cateringu w domu jest możliwe, ale musisz spełnić warunki sanepidu i zadbać o zachowanie szczególnych środków higieny i przechowywania żywności. Jeśli tylko dysponujesz odpowiednim pomieszczeniem w domu lub innym lokalem, nie powinno stanowić to dużego utrudnienia.

Wtedy pozostaje Ci tylko rozwijać talent i pasję do gotowania lub pieczenia, a przepisy często są już pod ręką! 


*** Podsumowanie
:

To tylko kilka propozycji, jak od sprzedaży bezpośredniej można rozwinąć kolejne pomysły biznesowe. Mając dostęp do znakomitej jakości produktów oraz własnych zasobów wiedzy, możesz bez dużego nakładu finansowego oraz ryzyka rozwijać własną działalność, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji.

Udostępnij:

Brak komentarzy, dodaj swój poniżej!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Śledź nasze najnowsze wpisy
Copyrights © 2022 Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej