Skip to content

Pierwsze kroki w MLM

AUTOR

Urszula-Plonka---Pierwsze-kroki-w-MLM
Urszula Płonka - Dyrektor Generalna w Klubie Oriflame
Wraz z Bogdanem Płonką – swoim mężem rozwija struktury sprzedażowe w firmie Oriflame. Dzięki pracy zespołowej zbudowali stabilnie działający biznes, który prowadzą z powodzeniem już od lat 90-tych.

Z wykształcenia jestem nauczycielem. Moją największą pasją są podróże i rodzina, a dodatkowo od wielu już lat kulinaria i zdrowe odżywianie. Mój Mąż Bogdan, były oficer Wojska Polskiego, to mój wspaniały towarzysz rzeczywistości osobistej i zawodowej.

Nasza decyzja, by zająć się sprzedażą bezpośrednią miała związek z naszą sytuacją finansową. Byłam nauczycielką, a że zarobki były słabe, to w tym czasie nauczyciele strajkowali – to był rok 1992. Bogdan wtedy służył w armii. Nasze zarobki były stabilne, ale raczej skromne. Nasze braki finansowe i długi, spowodowane problemami zdrowotnymi naszych dwóch córeczek oraz otrzymaniem mieszkania i urządzaniem go, zmotywowały nas do poszukiwania dodatkowych możliwości zarobkowych. Sprzedaż bezpośrednia wydała nam się wtedy dobrym pomysłem. I mieliśmy rację!

On prowadził spotkania, a ja parzyłam kawę….

Zanim postanowiliśmy związać się z Oriflame, działaliśmy w 11 firmach sprzedaży bezpośredniej, w systemie MLM. Właściwie to Bogdan organizował spotkania, prezentacje, bo… ja uważałam, że się do tego nie nadaję. Byłam osobą nieśmiałą, zakompleksioną. Bogdan prowadził spotkania, a ja parzyłam kawę i herbatę. Z czasem nasze role się odwróciły.

Okazało się też, że uwielbiam kosmetyki Oriflame – zakochałam się w tych produktach od pierwszego użycia, a Oriflame stało się moim wymarzonym światem. Żadna inna firma nie dawała takich możliwości. Postawiliśmy więc na Oriflame!

Współpraca układała się dobrze, cieszyliśmy się z tego, że możemy korzystać z nowych możliwości, ale przełomowym momentem była pierwsza wypłata, po pierwszym miesiącu naszej współpracy. Zostałam Starszym Menedżerem i od razu zaczęłam kwalifikacje na poziom Dyrektora. Tego szczęścia nie da się opisać! Ta wypłata przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, bo zarobiłam 11 milionów ówczesnych złotych. Bogdan, jako oficer Wojska Polskiego z długim już stażem, zarabiał wtedy 5 milionów. Te pieniądze pozwoliły nam zrozumieć, gdzie jest nasze miejsce i nasza przyszłość.

Wizja i wytrwałość

Myślę, że sukces osiągnęliśmy dzięki pewnym cechom charakteru. Ja z natury jestem osobą bardzo wytrwałą, lojalną i opiekuńczą. Bogdan natomiast to typ marzyciela, wizjonera, a jednocześnie jest konkretny, kreatywny i rzeczowy. Poszukiwaliśmy osób, które miały potrzeby finansowe, chciały w swoim życiu coś zmienić, a ja wytrwale im w tym pomagałam, uczyłam je i wspierałam. Chciałam, by tak jak ja, one również zaczęły spełniać swoje marzenia. Nasza pasja do tego, co robiliśmy sprawiła, że sukcesy przychodziły nadspodziewanie szybko. Pomagając innym, pomogliśmy i sobie. W ciągu 4 lat osiągnęliśmy tytuł Dyrektora Generalnego.

Współpraca z Oriflame nie tylko wydobyła z nas cechy biznesowe, ale także pozwoliła nam na rozwój osobisty. Otworzyłam się na ludzi, poznałam ich potrzeby, stałam się wręcz psychologiem, a Bogdan czuwał nad wszystkim i tworzył konkretny plan działania.

Świat się zmienia, ale sukces trwa nadal

Wiedza o produktach i biznesie, którą nieustannie pogłębialiśmy, pozwoliła nam zwiększyć sprzedaż i rozwinąć nasze struktury, staliśmy się ekspertami. Produkty Oriflame i praca nad sobą sprawiły, że zmieniłam się zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Uwierzyłam w siebie, stałam się kobietą sukcesu. Dzięki produktom Wellness by Oriflame zrzuciłam 25 kg i czuję się doskonale! Teraz już wiem, że trzeba być przykładem dla innych, zrobić wszystko, by chcieli za tobą podążać.

Czego potrzeba, by osiągnąć sukces? Wytrwałości i samodyscypliny. Zaangażowania i kreatywności. Gotowości na zmiany.

Dziś, po tylu latach z Oriflame, widzimy wielkie zmiany, świat jest już inny. Ale jedno pozostaje niezmienne – trzeba mieć pasję i wypracować najlepsze sposoby działania. My sami zajmujemy się poszukiwaniem nowych osób do zespołu, zarówno offline, jak i poprzez reklamy internetowe. Wybieramy potencjalnych liderów w strukturach i oferujemy im swoją pomoc. Wykorzystujemy możliwości online – zwłaszcza jeśli chodzi o szkolenia i spotkania zespołowe.

Wszyscy, którzy marzą o sukcesie w sprzedaży bezpośredniej, powinni kierować się tymi zasadami:

  • Uwierz! Skoro inni osiągają sukcesy, ty też możesz.
  • Zacznij od siebie! Używaj produktów i z pasją polecaj je innym.
  • Zapraszaj! Tylko w ten sposób zbudujesz biznes.
  • Rozwijaj się! Korzystaj ze szkoleń produktowych i biznesowych.

Postaraj się dotrzeć z ofertą produktową lub biznesową bezpośrednio do indywidualnych klientów, poprzez sieć sprzedaży. Jeśli naprawdę chcesz być ,,Bezpośrednim” – będziesz. I to najlepszym!

Udostępnij:

Brak komentarzy, dodaj swój poniżej!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Śledź nasze najnowsze wpisy
Copyrights © 2022 Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej